איך פותחים משרד פרסום?

חברת "חוני הממזג" (שם בדוי, השם האמיתי שמור במערכת) שהוקמה לאחרונה, חיפשה אנשי מקצוע

בתחומים שונים. התפקיד הראשון אותו ביקשה החברה לאייש היה מהנדס מיזוג אויר.

לאחר בחינתם של כמה מועמדים נבחר עידו מזג נעים (שם בדוי, השם האמיתי שמור במערכת).

עידו בוגר הפקולטה להנדסת מיזוג אויר בטכניון ובעל ניסיון מוכח של 6 שנים כמהנדס מיזוג אויר.

חברת "חוני הממזג" איישה גם את תפקיד היועץ המשפטי בו זכתה עתליה פסק-דין (שם בדוי, השם האמיתי שמור במערכת). עתליה, חברת לשכת עורכי הדין ובעלת רישיון לעריכת דין עבדה שנתיים כשכירה במשרד ידוע בעיר. בהמשך, נבחר רועי קצר רואי (שם בדוי, השם האמיתי שמור במערכת) לתפקיד החשוב של רואה החשבון של "חוני הממזג". רועי, למד 5 שנים ראיית חשבון, סיים בהצטיינות יתרה את בחינות לשכת רואי החשבון ובעל רישיון לראיית חשבון.

עתה התפנה שוקי, מנהל השיווק של "חוני הממזג" לחפש פרסומאי שיסייע בפרסומה של החברה ובשיווק מוצריה. שוקי כתב בגוגל מילת חיפוש משרד פרסום ומצא רשימות של עשרות משרדי פרסום.

את עיניו של שוקי צדה המודעה של "פרסום חצי חינם" (שם בדוי, השם האמיתי שמור במערכת).

"פרסום חצי חינם" הוא משרדם של רן עוזר ואודי תקציבאי (שמום בדויים, השמות האמיתיים שמורים במערכת).

 רן ואודי השתחררו מהצבא לפני שלוש שנים וחיפשו עבודה. הם התקבלו לעבודה במשרד פרסום קטן בעיר בתפקיד זוטר של עוזר תקציבאי. לפני שנה, כאשר החל המשבר הכלכלי, פוטרו רן עוזר ואודי תקציבאי מתפקידיהם הזוטרים  והם מצאו עצמם מחוסרי עבודה.

אחרי מבוכה שנתמשכה לאורך עישון סיגריה שלימה החליטו השניים לפתוח משרד פרסום.

השניים חיפשו שם עם הבטחה פרסומית (מילים ששמעו בקפיטריה של המשרד בו עבדו), שכרו שני חדרים באזור התעשיה, הדפיסו כרטיסי ביקור והפכו להיות פרסומאים ובעלים של משרד פרסום.

מעתה, יוכל צמד הפרסומאים לפרסם את עצמו, וגרוע מכך, לפרסם אחרים, מבלי שעבר כל הכשרה מקצועית ראויה, מבלי שהזדקק לרישיון כלשהו, וכמובן, מבלי שתהיה לו אחריות מקצועית כלשהי. משרדי פרסום מטפלים בתקציב פרסום של מיליוני שקלים שיכולים לרדת לטמיון, וגרוע מכך, לגרום נזק בלתי הפיך לחברה ששכרה את שירותיהם.

מזה שנים רבות נעשים ניסיונות לקבוע אמות מידה לרישוי עסקים בענף ללא הצלחה, וחבל.